خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

شما همه چیز را از ابتدا میدانید

شما همه علم کائنات را میدانستید ولی هنگام پای گذاشتن به دنیای مادی آنرا فراموش میکنید ...


اگر بخواهید میتوانید با گشودن گره کور دانش درونی خود ، آنرا بیاد بیاورید . شما با علم به تمامی اسرار کائنات پای به عرصه وجود گذاشتید اما این قوانین را هنگام گذر از دنیای روحانی به دنیای مادی فراموش کرده اید .

هر آموخته ای قدمی دیگر است در طول زندگیتان در حالیکه در این سفر چیزهای زیادی یاد میگیرید برخی از آنها آشنا بنظر می آیند . وقتی چیزی در گوشتان طنین می آندازد و شما سرانجام درسی را در زندگی فرا میگیرید ، آنچه در آغاز میدانستید بیادتان می آید . هنگامیکه آرام هستید و آرامش دارید ، درحال بخاطر آوردن هستید .

ایمان : ایمان هدیه روح است که به جان اجازه میدهد پیوند با شکوفایی خود را حفظ کند . به خود ایمان داشته باشید زیرا حقیقت خود دانشی را که در اعماق روحتان اندوخته است به یاد خواهید آورد . ایمان تنها شمع روشن در تاریکی است به هنگامیکه احساس میکنید در فضا رها شده اید و نوری وجود دارد که شما را در بر گرفته ، در آن هنگام که احساس می کنید گویی در حال سکوت هستید . ایمان چیزی است که شما را از میان فراموشیهای موقت عبور می دهد ایمان صرف باور داشتن (بدون هیچگونه دلیل روشنی) به این دلیل است که حقیقت ، هرچند که گاهی پوشیده به نظر برسد ، ناخودآگاه ایمان را تقویت میکند . ایمان سبب بروز خرد میشود .

اگر به اندازه دانه خردلی ایمان داشته باشید میتوانید کوهها را جابجا کنید.

                                                                  حضرت علی(ع)

خرد : ما خرد را کسب نمیکنیم بلکه کشف میکنیم . باید خرد را در طی سفری که هیچکس غیر از خود شما نمیتواند آنرا بجای شما طی کند یا به شما ارزانی کند برای خود کشف کنید . مقصد نهایی زندگی شما خرد است . خرد والاترین و عمیقترین درجه دانش ، بصیرت ، درک و فهم است . خرد وسیعترین دیدگاه زندگی است که هدف و درسهای آموخته در طول زندگی را برایتان فراهم میکند . هنگامیکه خرد خود را بیابید آنوقت در روشنایی زندگی خواهید کرد . همه انسانها با خرد ذاتی به این دنیا وارد شده اند . خرد بصیرت نیست ، ربطی به میزان ضریب هوشی ندارد و معنویت و تکامل ذهنی است . هربار که شما خردتان را با دیگری تقسیم میکنید ظرفیتتان برای پذیرفتن بیشتر میشود .

اگر از خردتان برای رشد دیگران استفاده کنید خود فردی خردمند خواهید شد

بیکرانی : آنچه ما نتیجه می خوانیم ، در حقیقت آغاز است . درحالیکه قوانین انسانیت را می پذیرید ، باید بیاموزید که بیکران باشید . بیکرانی یعنی هیچ حد و مرزی برای آنچه که میخواهید انجام دهید و یا میخواهید بشوید وجود ندارد . آنرا هنگامی می آموزید که میدانید تکامل شما پایان ناپذیر است و استعداد شما برای رشد کردن بی انتهاست . شما با علم به بیکرانی خود متولد شده اید ولی وقتی رشد میکنید و وارد اجتماع میشوید به این باور میرسید که حد و مرزهایی وجود دارد که مانع میشود به بالاترین میزان معنویت یا تکامل ذهنی خود برسید .

حد و مرزها فقط در ذهن وجود دارند . وقتی توانایی پذیرفتن این را داشته باشید درس بیکرانی را می آموزید . انسان میتواند هرچه در ذهنش تصور میکند را تا حدودی انجام دهد . افراد زیادی هستند که چنین روحیه ای دارند و ثابت کرده اند که هر شخصی میتواند آنچه را برایش تلاش میکند انجام دهد .

هر درسی که در طول زندگی یاد بگیرید درهایی را به روی حس بیکرانی شما باز خواهد کرد . هیچ حد و مرزی برای همدردی ، تعهد ، صبر و یا برای سایر ادراکات دیگر وجود ندارد . شما اجازه دوست داشتن ، رشد کردن و یادآوری بی نهایت تمام خرد درون خود را دارید .

+   مجید مهران ; ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir