خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

ویتامینهای روح (2)

ویتامین اول ( L ) ، لبخند :

خنده را هر درد بی درمان دواست ...


در برخورد با دیگران قبل از اینکه سخن بگوییم این چهره ماست که حرف میزند . وقتی لبخند به لب داریم در واقع به طرف مقابل می گوییم تو را با میل میپذیرم ، وجود شما برای من خوشایند است ، گوش شنوا برای شنیدن حرفهایت دارم و آسیبی به تو نمی رسانم . وقتی با یک لبخند ناچیز میتوانیم این همه لطف و محبت نثار عزیزانمان کنیم ، چرا دریغ کنیم ؟

لبخند ویتامین روح است و ترش رویی و اخم میکروبی است که به روحیه دیگران تزریق میکنیم و درواقع این پیامها را به او می رسانیم که : من نمی خواهم تو را ببینم ، مزاحم من نشو ، به تو اهمیت نمیدهم ، زود از جلوی من دور شو . یک ضرب المثل چینی میگوید : کاسبی که لبخند بلد نیست نباید درب مغازه اش را باز کند .

سالیوان ، روانشناس مشهور معتقد است کودکان ، ارزش شخصیتی خود را در ارتباط با رفتار والدین تنظیم میکنند . والدین در نظر کودکان ابر قدرتهایی هستند که لبخندشان به کودکان اعتماد به نفس میبخشد و اخمشان در روح آنها احساس طرد شدگی به وجود می آورد . برای افراد افسرده که کمبود شور زندگی دارند معمولا روانشناسان محیط های شاد و مفرح را تجویز میکنند . چارلی چاپلین میگوید : افتخار من این است که می توانم چهره های گریانی را در سراسر جهان خندان کنم .

لبخند در روابط اجتماعی و معاشرت و نیز در محیط کار آثار معجزه آسایی دارد . لبخندی که شما به لب می نشانید تمام انرژیهای منفی را از پیرامون شما و مخاطبتان دور میکند .

بخند تا دنیا به روت بخنده

لبخند

نیشخند

خنده

قهقهه

+   مجید مهران ; ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٥ تیر ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir