خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

درسهای زندگیت را از دست نده

تو در یک مدرسه تمام وقت غیر رسمی به نام زندگی ثبت نام کرده ای .


هر روز در این مدرسه فرصت داری درسهایی بیاموزی ، چه دوست داشته باشی و چه متفر باشی . راهت را با اشخاصی که اطرافت هستند مقایسه نکن و کانون توجه را بر تفاوت کلی بین درسهای خود و آنها متمرکز کن . باید بدانی با درسهایی روبرو خواهی شد که میتوانی آنها را بیاموزی ، درسهایی که فقط در جهت رشد و نمو خود توست .

باز بودن :  باز بودن یعنی پذیرا بودن . زندگی درسهای بیشماری به تو میدهد که هیچکدام بدردت نمیخورد ، مگر اینکه آنهارا مورد توجه قرار دهی . و در مقابل ارزش ذاتی آنها باز باشی . تو احتیاج داری درک خود را تغییر دهی و آنها را همچون هدایا و راهنمایی هایی در طی مسیر زندگیت در نظر بگیری ، که این همان خود واقعی توست .

انتخاب : کشف کردن آرزو و سپس وارد عمل شدن . در هر لحظه انتخاب میکنی ، یا خود را با راه واقعیت همسو میکنی یا حتی از آن دور میشوی ، هیچ راه میانه ای وجود ندارد . اعمال خالصانه و از روی علاقه ما را با راه واقعی همسو میکند . من همواره با خودم میگویم : آنچه را همواره شادم کند و قلبم مقرر بداند انجام خواهم داد .

انصاف : گریستم زیرا کفش نداشتم ، تا اینکه مردی را دیدم که پا نداشت . با زندگی منصف باش و قدر داشته هایت را بدان . خیلی از مردم آرزوی موقعیت الان تو را دارند و تو از آنچه داری ناراضی هستی .

+   مجید مهران ; ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir