خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

آموختن پایان ندارد

هیچ بخشی از زندگی نیست که حاوی درسی نباشد . اگر زنده هستید ...


اگر زنده هستید باید درسها را بیاموزید . وقتی که در درسی مسلط شدید ، چالشی دیگر رخ میدهد . درحالیکه شعورتان رشد میکند ظرفیت شما برای مقابله با مشکلات افزایش میابد و زندگی درسهای جدید خود را به شما عرضه میدارد . بعنوان شاگرد همیشگی زندگی نیاز دارید درسهای تسلیم ، تعهد ، تواضع و انعطاف پذیری را بیاموزید .

تسلیم : تسلیم شدن مانع قدرت ما نمیشود بلکه آنرا تقویت میکند . وقتی تسلیم تجربه های پیش آمده میشوید به خود اجازه میدهید با آهنگ زندگی پیش بروید ، نه اینکه بر ضد آن تلاش کنید . وقتی تسلیم دره ها و قله های موجود در مسیرتان میشوید ، پیمودن آن راه آسان است . نمیگویم بی اراده باشید و بگذارید هر اتفاقی برایتان رخ دهد . شما باید بیاموزید تسلیم آن شرایطی شوید که هرگز بر آن کنترلی ندارید .

تعهد : ضعف شدید ما در تسلیم شدن نهفته است ، مطمئن ترین راه موفقیت آن است که همیشه یکبار دیگر سعی کنیم . تعهد یعنی اینکه خودتان را وقف کسی یا چیزی کنید و به آن پایبند باشید . اگر به یک شاگرد ممتاز نگاه کنید یک نمونه بارز تعهد را خواهید دید . او خود را کاملا وقف درسهای خود کرده است و تمام وقت و انرژی را صرف شاگرد ممتاز شدن میکند .

تواضع : و هنگامیکه به قله کوه رسیدید ، آنوقت شروع به بالا رفتن خواهید کرد ( جبران خلیل جبران ) . شخص فروتن نه تنها به اهداف خود دارای حس اعتماد و در عین حال تواضع است ، بلکه قدرت درک و فهم محدودیتهای خود را نیز دارد . به آنچه هستید و آنچه انجام داده اید افتخار کنید ، اما مغرور و متکبر نباشید . اگر افکار متکبرانه دارید ، قبل از آنکه دنیا درس تواضع به شما بدهد خودتان آنرا یادآور شوید . در اینصورت ضربه کمتری متوجه شما خواهد بود .

انعطاف پذیری : برای پیشرفت باید تغییر کرد . برای رسیدن به کمال باید به دفعات تغییر کرد . بیاموزید که در برابر تغییرات انعطاف پذیر باشید . این کار مانور دادن در پیچ و خمهای زندگی را آسانتر میسازد .

+   مجید مهران ; ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٩ خرداد ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir