خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

آنجا از اینجا بهتر نیست

هنگامی که آنجای شما اینجا میشود ،  ناخودآگاه آنجایی را که کعبه آمال خود قرار میدهید بهتر از اینجای کنونی شما به نظر میرسد ...


بسیاری از مردم بر این باورند ،‌به محض اینکه به بعضی از هدفهای خاصی که برای خود مشخص کرده اند برسند ، خوشحال و خوشبخت خواهند شد . مثلا بدست آوردن ثروت یا کم کردن وزن یا پیدا کردن یک شریک زندگی ویا داشتن شغلی خوب ... بهرحال اغلب وقتی به آنجا میرسید بازهم احساس نارضایتی میکنید . و دوباره نگاهتان را به نقطه ای دیگر از آینده و آرزوها معطوف میکنید . شاید برای لحظه ای کوتاه خوشحال شوید ، اما آرزوها بیشتر میشود و شما باز هم در جستجوی چیزی جدید خواهید بود . ماندن مداوم در چرخه ای از آرزوها سبب میشود که هیچوقت به خودتان اجازه بودن در زمان حال را ندهید . و همواره در نقطه ای در آینده زندگی خواهید کرد .

شما فقط یک لحظه دارید ، لحظه ای که درست اینجا و همین حالا است . اگر با شتابزدگی برای رسیدن به آنجا ، اینجا را از دست بدهید ، دامنه احساسات و عواطفی را که تنها در حال حاضر میتوانید داشته باشید از خود دریغ خواهید کرد . یکی از قانونهای زندگی استفاده درست از زمان حال است . کار مهم شما این است که بر زمان حال و آنچه که هم اکنون دارید تمرکز کنید و در همین حال اهداف معین آینده خود را حفظ کنید .

سپاسگزاری : وقتی مقایسه آنچه را که هم اکنون اینجا هست با آنچه آرزوی بودنش را میکنید ، متوقف سازید ، میتوانید از آنچه هست لذت ببرید . سپاسگزاری یعنی اینکه شما از آنچه که دارید و جایی که هم اکنون در آن هستید متشکر و قدردان باشید . سپاسگزاری قلبتان را به دلیل داشتن استعدادهای متعدد از احساس شادانی و خوشبختی سرشار میکند و به شما اجازه میدهد آز آنچه سر راهتان قرار میگیرد کاملا قدردانی کنید و تمام توجه را در لحظه حال متمرکز کنید .

راههایی برای تقویت سپاسگزاری :

- تصور کنید اگر همه چیزهایی که دارید را از دست بدهید زندگیتان چگونه خواهد شد ( واقعا فکر کنید )

- هر روز فهرستی از آنچه برای آن سپاسگزاری میکنید بنویسید . به این ترتیب میتوانید از خوشبختیهای هر روزتان آگاه باشید . خصوصا زمانیکه احساس میکنید چیزی برای سپاسگزاری ندارید .

- زمانی را صرف کمک به کسانی کنید که کمتر از شما خوشبخت هستند تا شاید روشن بینی خود را بدست آورید .

- در هر حادثه ای بدنبال هدیه و موهبتی باشید . موفقیت در این نیست که هرگز زمین نخورید ، بلکه در برخاستن پس از هر بار زمین خوردن است .

+   مجید مهران ; ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٢ خرداد ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir