خودت را پیدا کن

همه چیز در وجود خود توست . فقط باید اجازه دهی به سطح شعور بیایند .

زندگی را بسازید

اینکه چگونه زندگی را بسازید ، بستگی به خودتان دارد .


همه ابزارها و امکانات مورد نیازتان در دسترس شما قرار دارند . اینکه چگونه از آنها استفاده کنید بستگی به خود شما دارد .

هر شخصی واقعیت خود را می آفریند . رقم زدن زندگیتان یکی از مسلم ترین حقوق شماست ، با وجود این مردم اغلب انکار میکنند که ، قادرند زندگی مورد علاقه خود را رقم بزنند . آنها اغلب بهانه می آورند که نمیتوانند آنچه را که میخواهند انجام دهند ، چون کمبود امکانات دارند . امکانات خارجی ما نیست که موفقیت یا شکست ما را تعیین میکند ، بلکه اعتقاد ما نسبت به خودمان و خواست ما برای آفریدن یک زندگی مطابق والاترین آرزوهای ماست که آنرا تعیین مینماید . وقتی زندگی را با این درک شروع میکنید که شما میتوانید آنرا مطابق میل خود بسازید ، براحتی میتوانید آنرا بر اساس سلیقه ها و خواسته های اصلیتان طراحی کنید . شما میبایست درسهای ذیل را فرا بگیرید تا بتوانید بسوی زندگی دلخواهتان رهسپار شوید .

مسئولیت پذیری : ما باید عواقب هر کدام از اعمال ، حرفها و اندیشه های خود را در طول زندگی بعهده بگیریم . مسئولیت پذیری بعضی از پاداشها را بهمراه خود دارد ولی درسی است که غالبا یادگرفتنش سخت است . البته اگر آنرا فرا بگیرید و به آن عمل کنید شما را با سرعتی استثنایی بسوی زندگی بهتر پیش میبرد . مسئولیت پذیری یعنی شما پاسخگوی رفتار خود هستید و هرگونه عواقب اعمالتان را کاملا میپذیرید .

رها کردن : بیاموزید که رها کنید ، این کلید خوشبختی است .

چه چیزهایی را باید رها کرد ؟ گاهی خاطرات منفی میتوانند ذهن شما را شلوغ کنند . انسان اگر بخواهد قادر است حتی بر بدترین رخدادهای زندگیش غلبه کند و به عبارت دیگر رهایش کند . قلب انسان به طرز چشمگیری بهبود یافتنی است و شما احتیاج دارید به آن اعتماد کنید تا خاطراتی را که شما را در حالت رکود نگه میدارد رها سازید . احساس دیگری که باید رها شود و غالبا در ذهن مردم کمین کرده ، خشم است . معمولا مردم از والدین خود به دلیل روش تربیتی شان ، یا از همسر خود به سبب آنکه مایوسشان کرده ، یا از سرنوشتشان به دلیل بی عدالتی هایش و یا موارد مشابه اینها خشمکین هستند . اینها را نیز باید رها کرد . هیچ چیز و هیچکس در این دنیا ارزش این را ندارد که بخاطرش آرامشت را بر هم بزنی .

شهامت : شهامت بهای ناگزیر آرامش است . شهامت یافتن نیرو و شجاعت درونی مورد نیاز در هنگام مقابله با خطر ، مشکل و یا مخالفت است . شهامت انرژی جاری پشت تمامی اعمال بزرگ است و جرقه ای است که گامهای اولیه رشد کودک را روشن میسازد . شهامت در عمق وجود ما ساکن و آماده است تا در لحظاتی که احتیاج داریم با ترفندهای مخصوص خودش ما را از موانع دشوار عبور دهد و یا حتی آنها را بشکند . شهامت لازم است تا بپذیریم آنچه در زندگیمان میسازیم به خودمان بستگی دارد . شهامت در لحظه جهش ایمان و اقدام کردن آموخته میشود .

اقتدار : انسان همیشه بیش از آنچه تصور میکند میتواند انجام دهد . اقتدار یعنی نشان دادم تواناییهایتان برای تجلی حقیقت . در وجود همه ما مرکز اقتدار نهفته است . هرگاه خدا آرزویی را در دلت روشن کرد ، بدانکه اول توانایی رسیدن به آنرا به تو داده است .

 

ماجراجویی : زندگی یا یک ماجراجویی جسورانه است ویا هیچ نیست . ماجراجویی چیزی است که شما را تا ورای حد آسایشتان می برد . ماجرا جویی سطح زندگی شما را میسازد و افقهای شما را گسترش میدهد و همچنین شما را به درون دنیایی جدید و هیجان انگیز میبرد . آنچه را که در توان دارید انجام دهید و پا به هر رویایی که میتوانید ببینید . امن ترین جا برای کشتی بندر آرام است ، ولی کشتی برای ماندن در بندر ساخته نشده ...

+   مجید مهران ; ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir