دیگران فقط آیینه شما هستند

یک لحظه فرض کنید صفاتی را که در دیگران تحسین میکنید ( قوتها ، تواناییها رفتار مناسب آنها و ... ) حقیقتا خصوصیاتی هستند که شما در خود یافته اید ، به همین دلیل دوست دارید با آنها بیشتر ارتباط برقرار کنید . بالعکس ، میتوانید مردمی را که درمورد آنها قضاوت منفی دارید ، نعمتهایی در نظر بگیرید که به شما ارزانی شده اند تا آنچه را که در مورد خود قبول ندارید به شما نشان دهند .

شاید دیدن ضعف دیگران فرصتی باشد که دست پر عشق همدردی را به سوی آنها دراز کنید تا با این کار خود را شفا دهید .

مدارا : آنچه باعث خشم ما از دیگران میشود میتواند ما را بسوی درکی از خودمان هدایت کند . پیش از این پذیرش را یاد گرفتیم و آموختیم تمام اعضای بدن خود را با کمال میل بپذیریم . مدارا امتداد پذیرش به سوی بیرون است ، پس تمام خصوصیات دیگران را بپذیرید . شما نیاز خواهید داشت مدارا کردن را بیاموزید برای اینکه با دیگران با صلح و صفا زندگی کنید . مدارا روده درازی دائمی و انتقادی درونی ذهنتان را متوقف میسازد تا بتوانید این جمله معروف را ( زندگی کن و بگذار زندگی کنند ) به کار ببندید . اگر در مقابل رفتار ناشایسته دیگران مدارا به خرج دهیم رابطه محبت بین افراد برقرار میشود ، البته این کار بسیار دشوار است .

روشن بینی : اگر درست به نور نگاه کنید گاهی موفق میشوید آنرا در عجیبترین مکانها ببینید . روشن بینی ، صاف و بیغش دیدن است . وقتی بتوانید دیدگاه خود را با نگرشی جدید تغییر دهید . بدترین افراد هم ممکن است نور و خوبی داشته باشند . این شما هستید که باید بجای تاریکی به نور نگاه کنید .

شفا : شفا به زمان بستگی دارد ، اما گاهی به فرصت نیز بستگی پیدا میکند . همه مردم در مقطعی از زندگی با شفا بعنوان درسی ضروری روبرو میشوند ، حتی کسانی که ظاهرا زندگی کامل و فاقد مشکلی دارند نمیتوانند این درس را نادیده بگیرند . شفا یعنی سفر بسوی سلامت ، و هر تجربه منفی فرصتی است برای آنکه چیزی را در درون خود شفا دهید . کینه زخمی کهنه است که به خودتان وارد کرده اید ، به روح خود ظلم نکنید . بخشش این زخم را التیام میدهد و روح و روان شما را شفا میبخشد . دریا باش ، تا اگر کسی سنگی بسوی تو پرتاب کرد ، سنگ غرق شود نه آنکه تو متلاطم شوی !!!...

/ 7 نظر / 9 بازدید
نازنین نوبخت

سلام . جالب بود ...کاش درمواقع سختی می تونستیم مثل دریا عمل کنیم . ((دریا باش ، تا اگر کسی سنگی بسوی تو پرتاب کرد ، سنگ غرق شود نه آنکه تو متلاطم شوی !!!...)) مرسی که بهم سر زدی .

بیتا

عالی بود عالی. شاید هم بی نظیر. میدونی نوشته هات خیلی ملموسه. منی که از همه ایراد می گیرم. من که خیلی کینه ای هستم این ها رو خوب لمس میکنم و حس میکنم چی میگی. امیدوارم بتونم با راهکارهای شما توی این وبلاگ یه م بهتر بشم. یعنی زندگی کنم و اجازه بدم دیگران هم زندگی کنند. یعنی نمیدونم دیگه چه جوری این جملات رو توصیف کنم. [چشمک]

(دخترتنها)

افسوس ... آن زمان که بايد دوست بداريم کوتاهي مي کنيم ، آن زمان که دوستمان دارند لجبازي مي کنيم و بعد ... براي آنچه از دست رفته آه مي کشيم .

النا.ع

سلام مجید عزیز... هستم... همین جا... درگیر امتحانام هستم... به زودی شروع میکنم و به روز میشم... دلت شاد... روزگارت شیرین... در مورد این پست باید بگم: پس سهم فرافکنی انسانها چی میشه در زندگی بعضیها... خیلی وقتا در طرفمون دنبال چیزی میگردیم که خودمون زندگیش نکردیم و یا آرزوی زندگی کردن به اون سبک رو داریم و هیچ وقت جرات نکردیم...