پاسخهای شما در درون خودتان نهفته است

تمام پاسخهایی که بدنبال آن هستید از قبل در دسترس تان است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که به درون نگاه کنید ، بشنوید و به خود اعتماد کنید . هیچ منبع خارجی وجود ندارد که بتواند به هر یک از درونی ترین پرسشهای شما پاسخ گوید . شما خود به تنهایی عاقل ترین معلم خود هستید . در اعماق وجودتان آنچه را باید بدانید ، میدانید .

 معجزه : همواره در اطراف ما معجزات زیادی رخ میدهد . ممکن است در خیابان پول پیدا کنیم ، یا بشنویم که کسی صدایمان میکند و هیچکس را نبینیم ، بسیار پیش آمده که بعد از خروج از خانه یادمان بیفتد که چیزی را جا گذاشته ایم و مجبور باشیم برگردیم و خیلی موارد مشابه اینها . تمام این اتفاقات معجزاتی هستند که مارا برای چند دقیقه در راهمان معطل میکند و ممکن است همین چند دقیقه تاخیر مسیر زندگیمان را تغییر دهد و یا حتی ما را از یک فاجعه بزرگ نجات دهد . این معجزات برای ما عادی شده و تا زمانیکه اینها را بعنوان معجزه نپذیریم به پاسخهای درونی مان نمیرسیم .

شنیدن : هوشیاری چیزی جز آگاهی نیست ، ترکیب همه چیزهایی است که به آن توجه میکنیم .

شنیدن یعنی فعالانه بر پیامهایی که از هر دو طریق لفظی یا غیر لفظی دریافت میکنید ، متمرکز شوید . آموختن شنیدن در هیچ کجا مهمتر از زمانیکه به دانش درونیتان مربوط میشود ، نیست . اگر از این دانش مقدس آگاه نشوید و به آ« گوش ندهید ممکن است از دست بروید .

ما باید به دقت به پیامهای خود گوش دهیم ، چون آنها همیشه آنگونه که ما تصور میکنیم نیستند . ما باید امواج آنها را بگیریم وگرنه ممکن است سرنخهای مهم را که از مرکز معنویتان به شما الهام میشود از دست بدهید .

اعتماد : به خودت اعتماد کن ، همه دلها به آن ریسمان آهنین متصلند .

هنگامیکه آموختید پیامهای خود را بشنوید ،  آنوقت بسوی رشد بعدی که عمیقتر است پیش میروید ، اعتماد کردن به آن پیامها .

وقتی اعتماد را فرامیگیرید ، که در ایمان خود جهشی داشته باشید و باور کنید که دانش درونی شما را به سوی جایگاهی والاتر راهنمایی میکند . اعتماد تنظیم کنند غرایز شماست که بدانید به چه کس یا چه چیز علاقمند هستید تا شاید بتوانید کاملا به اعتبار پیامهای خود متکی باشید . هنگامیکه به غریزه های خود اعتماد کنید آنها شما را به جهتی صحیح راهنمایی میکنند و در نتیجه کمک بزرگی به شما میکنند .

الهام : ما باید در زندگی روزمره نیرویی برای تغذیه کردن جنبه های خلاق خود بیابیم . الهام لحظه ای است که در آن به گوهر درون دست می یابیم و آن آشکار میگردد . الهام هنگامی آشکار میشود که چیزی در دنیای بیرونی شعله ای را در درون شما روشن کند و پیامی را بطلبد . مانند کار خیری که برای کسی انجام میدهید و او شما را از صمیم قلب دعا میکند . وقتی در جهت احترام به آگاهی درونی خود پیش میروید ، براحتی می توانید بیشتر آن لحظات الهام بخش را بشناسید و بسیاری از آنها میتوانند زندگی شما را دگرگون کنند . وقت گذاری در طبیعت میتواند سرچشمه الهام بخش باشد . طبیعت نوعی انرژی دارد که میتواند ارتباط شما را با عمیق ترین بخش خودتان برقرار سازد . پس در دریا شنا کنید ، از درخت بالا بروید ، کوهنوردی کنید ، به افق های دوردست خیره شوید و ... فقط در طبیعت غرق شوید .

/ 33 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رکسینا

سلام اقا مجید نه بابا کتاب اینا نه به سن من می خوره نه اون قدری هست که بخواد کتاب بشه یعنی راستش تا حالا بهش فکر نکردم اما اگه میشه کمکم کنید تا ویرایشش کنم اگه این کارو بکنید ممنون میشم

زهره فولادپور

سلام آقا مجید از اینکه لطف کردید وبه من سر زدین ممنون.من شما رو با افتخار لینک کردم شما هم در صورت تمایل به نام سایه سفید لینک کنید.وب شما هم جالبه

مامان محمد ابراهیم

به معجزات اطرافمان دقت کنیم به پیام درونمان گوش دهیم به این پیامها اعتماد کنیم و به آگاهی درونی احترام بگذاریم تا از انرژی لحظات الهام بخش زندگی سرشار شویم از طبیعت الهام بگیریم ... عالی بود ممنون

مريم مامان آوا

سلام آقا مجيد وبلاگ جالبي داريد. تو اين پست قسمت معجزه من رو ياد بخشي از كتاب اركستر شبانه ي چوبها از رضا قاسمي انداخت... (نسيمي در شيكاگو ميتونه توفاني در يه ايالت ديگه ايجاد كنه) دقيقا از همين منطقي كه شما بيان كردي پيروي ميكنه... و منم بهش اعتقاد دارم. مرسي كه به من و دخترم لطف كردين و بهمون سر زدين..

آزاده

اعتماد چيزي كه فك نميكنم ديگه وجود داشته باشه[شیطان]

"دلی"

سلام با قسمت آخر حرفت اصلا موافق نیستم اینو با تجربه میگم موفق باشید

ثنا

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿ ┊  ┊┊  ┊┊ ✿ ┊  ┊┊ ✿✿ ┊  ┊┊  ┊  ✿✿ ┊ ✿ [گل][گل]***خواستنی ها با ثنا***[گل][گل] ✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿ ┊  ┊┊  ┊┊ ✿ ┊  ┊┊ ✿✿ ┊  ┊┊  ┊  ✿✿ ┊ ✿

ثنا

سلام خوشحالم از آشناییت!!! مطالب زیبایی داری بازم میام پیشت...

رکسینا

مرا عمري به دنبالت کشاندي سرانجامم به خاکستر نشاندي ربودي دفتر دل را و افسوس که سطري هم از اين دفتر نخواندي

پریسا

نگاه کردن و شنیدن و اعتماد کردن کارای آسونی نیستن مجید جان.