ویتامینهای روح ( 5 )

تفریح باطری انرژیهای جسمی و روحی ما را شارژ میکند . تعطیلی هفتگی و سالانه برای همین در نظر گرفته شده است . در اکثر کشورها تعطیلات آخر هفته معمولا دو روز است و همه برای آن برنامه ریزی میکنند و هرگز آن را به بطالت نمی گذرانند . بنابراین در اول هفته با شور و شوق لازم سرکار حاضر شده و راندمان کاری بالا میرود . در کشور ما متاسفانه تعطیلی مایه کسالت شده و اول هفته افراد نه تنها خستگیشان در نرفته ، بلکه با کسالت سر کار خود حاضر میشوند . مسلما علت اساسی افسردگی جامعه ، همین گرفتاریهای زیاد ، تفریحات کم و خستگی روحی است .

تفریح واقعا یک ویتامین است . بسیاری از افراد ، بخصوص مادران تفریح نمیکنند و آن را لازم نمی دانند . آنها آنقدر درگیر کار منزل هستند که دیگر خود را فراموش میکنند .

ارزان ترین تفریح که با ما به دنیا می آید خنده و شادی و شوخ طبعی است . برای این امر باید عوامل غم و غصه و برنامه های کسل کننده و غمگین را دور انداخته و بجای آنها اسباب شادی را فراهم کنیم .

تفریح دیگر میتواند رفت و آمد ، و دید و بازدید اقوام و دوستان باشد . البته به شرطی که از روی علاقه و از صمیم قلب باشد ، نه برای رفع تکلیف و خود نمایی .

تفریح یکی از ویتامینهای حیاتی روح است . از خنده گرفته تا رفتن به پارک و مسافرتهای کوتاه و کم هزینه و امثالهم تفریحاتی هستند که همه میتوانند انجام دهند . اگر خودتان حوصله ندارید ، حداقل به فکر فرزندانتان باشید که به شدت نیازمند این ویتامین هستند .

سعی کنید بر مبنای بودجه و فرهنگ خانوادگی تفریحات مناسبی انتخاب کرده و در طول سال برای انجام آنها برنامه ریزی کنید . اگر تفریح منحصر به ماه و فصل خاصی باشد اثر موقت خواهد داشت و نتیجه مطلوب نمیدهد . پس در تمام فصول برنامه تفریح داشته باشید تا روحیه خود و خانواده تان همیشه با وجود این ویتامین شاداب باشد .

/ 21 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افسانه رضايي جون

بررررررووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

آزاده

قبول دارم تفریح ضروری است اما تفریح کردن دل شاد میخاد که نایاب شده ...

مرجان

_ سلام. _ چطوری رفیق؟ اگه خداییش ایناییر و که مینویسی خودت انجام بدی, انسان موفق و خوشبختی میشی, خودم امتحان کردم, جواب مبیده, چون باور دارم همه چیز از خود انسان شروع میشه و به خودش ختم میشه, شاد باشی. _ موفق و خوشبخت باش . این یه دستوره.

اذر

تفریح خیلی خوبه ولی یه دل افسرده از تفریح لذتی نمی بره

اذر

تفریح خیلی خوبه ولی یه دل افسرده از تفریح لذتی نمی بره

تفریح خیلی خوبه ولی یه دل افسرده از تفریح لذتی نمی بره

تفریح خیلی خوبه ولی یه دل افسرده از تفریح لذتی نمی بره

آئینه

excellent