آموختن پایان ندارد

اگر زنده هستید باید درسها را بیاموزید . وقتی که در درسی مسلط شدید ، چالشی دیگر رخ میدهد . درحالیکه شعورتان رشد میکند ظرفیت شما برای مقابله با مشکلات افزایش میابد و زندگی درسهای جدید خود را به شما عرضه میدارد . بعنوان شاگرد همیشگی زندگی نیاز دارید درسهای تسلیم ، تعهد ، تواضع و انعطاف پذیری را بیاموزید .

تسلیم : تسلیم شدن مانع قدرت ما نمیشود بلکه آنرا تقویت میکند . وقتی تسلیم تجربه های پیش آمده میشوید به خود اجازه میدهید با آهنگ زندگی پیش بروید ، نه اینکه بر ضد آن تلاش کنید . وقتی تسلیم دره ها و قله های موجود در مسیرتان میشوید ، پیمودن آن راه آسان است . نمیگویم بی اراده باشید و بگذارید هر اتفاقی برایتان رخ دهد . شما باید بیاموزید تسلیم آن شرایطی شوید که هرگز بر آن کنترلی ندارید .

تعهد : ضعف شدید ما در تسلیم شدن نهفته است ، مطمئن ترین راه موفقیت آن است که همیشه یکبار دیگر سعی کنیم . تعهد یعنی اینکه خودتان را وقف کسی یا چیزی کنید و به آن پایبند باشید . اگر به یک شاگرد ممتاز نگاه کنید یک نمونه بارز تعهد را خواهید دید . او خود را کاملا وقف درسهای خود کرده است و تمام وقت و انرژی را صرف شاگرد ممتاز شدن میکند .

تواضع : و هنگامیکه به قله کوه رسیدید ، آنوقت شروع به بالا رفتن خواهید کرد ( جبران خلیل جبران ) . شخص فروتن نه تنها به اهداف خود دارای حس اعتماد و در عین حال تواضع است ، بلکه قدرت درک و فهم محدودیتهای خود را نیز دارد . به آنچه هستید و آنچه انجام داده اید افتخار کنید ، اما مغرور و متکبر نباشید . اگر افکار متکبرانه دارید ، قبل از آنکه دنیا درس تواضع به شما بدهد خودتان آنرا یادآور شوید . در اینصورت ضربه کمتری متوجه شما خواهد بود .

انعطاف پذیری : برای پیشرفت باید تغییر کرد . برای رسیدن به کمال باید به دفعات تغییر کرد . بیاموزید که در برابر تغییرات انعطاف پذیر باشید . این کار مانور دادن در پیچ و خمهای زندگی را آسانتر میسازد .

/ 5 نظر / 8 بازدید
بیتا

حرفی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

النا.ع

سلام مجید عزیز... ممنونم که وبلاگ من رو خوندی... حتما رو کمکت حساب میکنم دوست خوبم.... دلت یه دنیا شاد... روزگارت شیرین... روحت سبز و قدرتمند..[گل] من نمیدونم باید چه جوری لینک داائم داشته باشم وبلاگ شما رو... دوست دارم پست هات رو بخونم... [لبخند]

رها

از خداوند بزرگ می‌خوام که بهم توکل عظیمی عنایت نماید [گل]