زندگی را بسازید

همه ابزارها و امکانات مورد نیازتان در دسترس شما قرار دارند . اینکه چگونه از آنها استفاده کنید بستگی به خود شما دارد .

هر شخصی واقعیت خود را می آفریند . رقم زدن زندگیتان یکی از مسلم ترین حقوق شماست ، با وجود این مردم اغلب انکار میکنند که ، قادرند زندگی مورد علاقه خود را رقم بزنند . آنها اغلب بهانه می آورند که نمیتوانند آنچه را که میخواهند انجام دهند ، چون کمبود امکانات دارند . امکانات خارجی ما نیست که موفقیت یا شکست ما را تعیین میکند ، بلکه اعتقاد ما نسبت به خودمان و خواست ما برای آفریدن یک زندگی مطابق والاترین آرزوهای ماست که آنرا تعیین مینماید . وقتی زندگی را با این درک شروع میکنید که شما میتوانید آنرا مطابق میل خود بسازید ، براحتی میتوانید آنرا بر اساس سلیقه ها و خواسته های اصلیتان طراحی کنید . شما میبایست درسهای ذیل را فرا بگیرید تا بتوانید بسوی زندگی دلخواهتان رهسپار شوید .

مسئولیت پذیری : ما باید عواقب هر کدام از اعمال ، حرفها و اندیشه های خود را در طول زندگی بعهده بگیریم . مسئولیت پذیری بعضی از پاداشها را بهمراه خود دارد ولی درسی است که غالبا یادگرفتنش سخت است . البته اگر آنرا فرا بگیرید و به آن عمل کنید شما را با سرعتی استثنایی بسوی زندگی بهتر پیش میبرد . مسئولیت پذیری یعنی شما پاسخگوی رفتار خود هستید و هرگونه عواقب اعمالتان را کاملا میپذیرید .

رها کردن : بیاموزید که رها کنید ، این کلید خوشبختی است .

چه چیزهایی را باید رها کرد ؟ گاهی خاطرات منفی میتوانند ذهن شما را شلوغ کنند . انسان اگر بخواهد قادر است حتی بر بدترین رخدادهای زندگیش غلبه کند و به عبارت دیگر رهایش کند . قلب انسان به طرز چشمگیری بهبود یافتنی است و شما احتیاج دارید به آن اعتماد کنید تا خاطراتی را که شما را در حالت رکود نگه میدارد رها سازید . احساس دیگری که باید رها شود و غالبا در ذهن مردم کمین کرده ، خشم است . معمولا مردم از والدین خود به دلیل روش تربیتی شان ، یا از همسر خود به سبب آنکه مایوسشان کرده ، یا از سرنوشتشان به دلیل بی عدالتی هایش و یا موارد مشابه اینها خشمکین هستند . اینها را نیز باید رها کرد . هیچ چیز و هیچکس در این دنیا ارزش این را ندارد که بخاطرش آرامشت را بر هم بزنی .

شهامت : شهامت بهای ناگزیر آرامش است . شهامت یافتن نیرو و شجاعت درونی مورد نیاز در هنگام مقابله با خطر ، مشکل و یا مخالفت است . شهامت انرژی جاری پشت تمامی اعمال بزرگ است و جرقه ای است که گامهای اولیه رشد کودک را روشن میسازد . شهامت در عمق وجود ما ساکن و آماده است تا در لحظاتی که احتیاج داریم با ترفندهای مخصوص خودش ما را از موانع دشوار عبور دهد و یا حتی آنها را بشکند . شهامت لازم است تا بپذیریم آنچه در زندگیمان میسازیم به خودمان بستگی دارد . شهامت در لحظه جهش ایمان و اقدام کردن آموخته میشود .

اقتدار : انسان همیشه بیش از آنچه تصور میکند میتواند انجام دهد . اقتدار یعنی نشان دادم تواناییهایتان برای تجلی حقیقت . در وجود همه ما مرکز اقتدار نهفته است . هرگاه خدا آرزویی را در دلت روشن کرد ، بدانکه اول توانایی رسیدن به آنرا به تو داده است .

 

ماجراجویی : زندگی یا یک ماجراجویی جسورانه است ویا هیچ نیست . ماجراجویی چیزی است که شما را تا ورای حد آسایشتان می برد . ماجرا جویی سطح زندگی شما را میسازد و افقهای شما را گسترش میدهد و همچنین شما را به درون دنیایی جدید و هیجان انگیز میبرد . آنچه را که در توان دارید انجام دهید و پا به هر رویایی که میتوانید ببینید . امن ترین جا برای کشتی بندر آرام است ، ولی کشتی برای ماندن در بندر ساخته نشده ...

/ 6 نظر / 8 بازدید
بیتا

از خوندن این پست خیلی لذت بردم. [گل]

ّّدیگه تنها نه!!!!!!نمیدونم

سلام .مجید مطالبت جالب وقشنگ بود.امیدوارم کردی.ممنونم ازت

فائزه

سلام از هر دو وب لاگتون ديدن كردم ممنونم كه بهم سر زدين من شما رو لينك كردم شما هم منو لطفا بااسم ღღღرزღღღ لينك بفرمايين [گل]

سعیده

سلام پیاماتون خیلی قشنگه اما نمی دونم چرا رنگ قالب وبلاگت سیاهه شما باور ندارید که اینرنگ برا یه وبلاگ روانشناسی رنگه تاریک و افسرده است ؟ البته یادمه که کتاب دبیرستانمون رنگش مشکی بود و همه بچه ها ناراضی بودن